Kształt pilnika a jego zastosowanie – dowiedz się, którego potrzebujesz

Pilnik do paznokci jest chyba najbardziej popularnym akcesorium do pielęgnacji urody, jakie można znaleźć w damskiej kosmetyczce. Nic dziwnego – trudno wyobrazić sobie narzędzie tak niezbędne podczas manicure. Z pomocą pilniczków bez trudu skrócisz paznokcie, nadasz im pożądany kształt. Przydatne są zarówno do zabiegów przy naturalnej płytce paznokciowej, jak i również paznokciach żelowych czy akrylowych. Na rynku znajdziesz wiele rodzajów pilniczków. Różnią się między sobą kształtem, grubością ziaren i materiałem, z jakiego zostały wykonane. Odpowiedni ich dobór zapewni Ci bezpieczną wygodą i sprawną pielęgnację paznokci. Przedstawiamy, jaki kształt pilnika będzie najbardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Pilnik o kształcie prostym

Podstawowym kształtem pilnika, znanym od dawna w świecie manicurzystów jest pilnik prosty. Narzędzie to jest wąskie i podłużne a jego dłuższe krawędzie są względem siebie równoległe i żadna z nich nie jest zaokrąglona. Takie pilniczki znajdziesz w sklepie internetowym DyskontKosmetyczny.pl w różnych gradacjach. Mogą być wykonane z papieru, metalu, a nawet szkła. Prosty kształt pilnika ułatwia skracanie paznokci. Sprawdza się doskonale przy paznokciach przedłużonych lub malowanych hybrydą. Pilnik prosty może także być stosowany podczas nadawania kształtu płytce.

PILNIK DREWNIANY RÓŻOWY

Pilnik w formie banana

Niezwykłą popularność zyskały pilniki o kształcie banana. Wprawdzie ich dłuższe krawędzie są podobnie, jak w przypadku pilników prostych, równoległe względem siebie, lecz jednocześnie każda z nich wygięta jest w tę samą stronę, co tworzy charakterystyczny bananowy kształt. Dostępne są w różnych grubościach. Te o wyższej gradacji są delikatniejsze i stosuje się je do formowania naturalnej płytki, zaś ostrzejsze pilniki o większych ziarnach lepiej radzą sobie z twardymi materiałami, jak żel czy akryl. Najwyższe gradacje mają pilniczki do polerowania paznokci. Pilnik o kształcie banana jest znakomicie przystosowany do kształtowania paznokci w dowolnie wybrany sposób: na migdałek, owal lub szpic. Dzięki swojej unikalnej formie, narzędzie to pozwala wygodnie dotrzeć do krawędzi bocznych płytki paznokciowej bez konieczności mocnego wyginania nadgarstka.

PILNIK LUX ZEBRA BANAN

Pilnik łódka

W wyniku połączenia kształtu prostego oraz formy przypominającej banana powstał pilnik w kształcie łódki. Jest to uniwersalne narzędzie, przydatne do skracania i kształtowania płytki paznokciowej. Zaokrągloną stroną łatwiej dostaniesz się do bocznych krawędzi paznokci, natomiast strona prosta umożliwi Ci wygodne spiłowanie zbyt długich płytek. Podobnie jak w przypadku innych kształtów, również pilniki- łódki możesz znaleźć w różnej wartości gradacji. Jeżeli lubisz szersze pilniczki, łódkowy kształt może przypaść Ci do gustu.

PILNIK LUX ZEBRA ŁÓDKA

Pilnik w kształcie kostki

Oprócz płaskich pilniczków, w sklepach kosmetycznych możesz również spotkać pilnik w kształcie kostki. Często każda z jego ścian pokryta jest powierzchnią ścierającą o innej gradacji. Taki pilnik nazywany jest często blokiem polerskim i sprawdza się doskonale gdy chcesz pozbyć się nierówności na powierzchni płytki paznokciowej, wygładzić ją i wypolerować.

BLOK POLERSKI 8 STRON