Jak prawidłowo zmywać makijaż?

Jak prawidłowo zmywać makijaż?

Oczyszczanie skóry jest podstawą prawidłowej pielęgnacji. Jeżeli stosujesz makijaż, musisz szczególnie pieczołowicie przeprowadzać ten proces. Kolorowe kosmetyki mogą zapychać pory skórne, przyczyniać się do przesuszania cery i jej szybszego starzenia, dlatego tak ważne jest ich uważne zmywanie. Podpowiadamy, o czym powinnaś pamiętać podczas demakijażu, by optymalnie zadbać o skórę i nie zaszkodzić swojej urodzie.

Nie zasypiaj w makijażu!

Najgorszym grzechem, jaki możesz popełnić wobec swojej twarzy jest zasypianie w makijażu. Nocą skóra powinna swobodnie oddychać i regenerować się. Jeżeli pozostaną na niej noszone cały dzień kolorowe kosmetyki, proces ten nie ma szans przebiec prawidłowo. Jeśli zdarzyło Ci się zasnąć bez przeprowadzenia demakijażu, pewnie znasz to nieprzyjemne uczucie zmęczenia i opuchnięcia twarzy. Aby go uniknąć zawsze zmywaj makijaż przed pójściem spać.

ZIAJA PŁYN DO DEMAKIJAŻU OCZU 120ML

Faza pierwsza – rozpuszczenie kosmetyków

Najbardziej efektywne jest przeprowadzanie demakijażu w dwóch fazach. Pierwsza ma na celu rozpuszczenie kosmetyków. Produkty do makijażu na ogół dobrze rozpuszczają się w tłuszczach. Na tym etapie przydadzą Ci się mleczka do demakijażu lub specjalne olejki. Z pomocą dostępnych w sklepie internetowym Dyskontkosmetyczny.pl preparatów bez trudu rozpuścisz mascarę i składniki podkładów do twarzy.

ESSENCE OFASIA OLEJOWY BALSAM DO DEMAKIJAŻU TWARZY

Faza druga – delikatne zmycie całej twarzy

Po rozpuszczeniu kosmetyków na skórze może pozostać tłusta warstwa zawierająca ich rozpuszczone pozostałości. Aby demakijaż był w pełni kompletny, w drugim etapie tego zabiegu użyj delikatnie zmywających produktów takich jak żele myjące, pianki lub płyny micelarne. Najbardziej przyjazne dla Twojej cery kosmetyki nie powinny zawierać mocnych detergentów jak SLS i SLES. Na koniec możesz przetrzeć twarz tonikiem, który ukoi skórę i przywróci jej równowagę.

DELIKATNY PŁYN DO DEMAKIJAŻU OCZU I UST 200ML

DELIKATNY TONIK DO TWARZY 500 ML

Chusteczki do demakijażu – tylko na specjalne okazje

Wygodnym i nowoczesnym rozwiązaniem, które pozwala pozbyć się makijażu są specjalistyczne chusteczki. Prostota ich działania przejawia się w tym, że wystarczy przetrzeć nimi starannie twarz, by rozpuścić kolorowe kosmetyki. Możesz zastanawiać się, po co stosować żmudny proces demakijażu z użyciem mleczek i żeli do mycia twarzy, skoro są łatwiejsze i mniej czasochłonne sposoby usunięcia makijażu. Pierwszym powodem jest konieczność tarcia twarzy podczas stosowania chusteczek do demakijażu. Przyczynia się to do niepotrzebnego rozciągania skóry i powstawania podrażnień. Drugą kwestią jest dokładność. Zawsze po zastosowaniu nasączonej specjalnym środkiem chusteczki na skórze pozostaną mikroskopijne resztki kosmetyków. Chusteczki zmywające makijaż są za to doskonałym rozwiązaniem w niektórych sytuacjach, np. w podróży.

SATYNOWE MLECZKO DO DEMAKIJAŻU

Unikaj tarcia

Pamiętaj, że skóra na twarzy nie lubi silnie oddziałujących czynników mechanicznych. Podczas aplikacji kosmetyków do demakijażu uważaj, by jej nadmiernie nie trzeć. Szczególnie trudno zmywa się tusz do rzęs, jednak skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa na rozciąganie, które przyczynia się do szybszego powstawania zmarszczek. Najlepiej pozbyć się makijażu z tej okolicy przykładając płatek kosmetyczny nasączony mleczkiem lub olejkiem do oka i pozostawiając go na chwilę. Taki proces pozwoli kosmetykom do demakijażu rozpuścić tusz, który potem bez trudu, delikatnie zdejmiesz z oka płatkiem.

HIALURONOWE MLECZKO DO DEMAKIJAŻU TWARZY 500 ML