Czym jest makijaż FOXY EYES?

Czym jest makijaż FOXY EYES?

Wśród wielu trendów w makijażu oczu od pewnego czasu prym wiedzie foxy eyes. Lisi makijaż pokochało wiele znanych osób i coraz więcej kobiet chciałoby zdobić nim swoje powieki. Aby uzyskać zalotny efekt przymrużonych oczu lisicy wystarczy poznać kilka przydatnych trików i zaopatrzyć się w konieczne do wykonania makijażu kosmetyki i akcesoria. Foxy eyes można nosić na co dzień. Doskonale sprawdza się także podczas wielkich wyjść. Podpowiadamy na czym polega i jak wykonać ten najmodniejszy obecnie make-up.

Na czym polega makijaż FOXY EYES?

Od dawna w świecie wizażu znane są makijaże smoky eyes oraz kocie oko. Na kanwie tych dwóch stylów malowania oczu powstał najmodniejszy obecnie trend, czyli foxy eyes. Podobnie jak w przypadku kociego oka, lisi makijaż dąży do wyciągnięcia powieki i uniesienia jej zewnętrznego kącika. W odróżnieniu jednak od cat eye, gdzie kluczową rolę odgrywała namalowana eyelinerem kreska, w przypadku foxy eyes najważniejsze jest odpowiednie cieniowanie tej okolicy. Wykreowana przy pomocy cieni do powiek gra światłocienia powinna wywołać miękki i naturalnie wyglądający efekt wydłużenia oka i lekkiego uniesienia kącików. Najczęściej do foxy eyes używa się ciemnych, przydymionych cieni, podobnie jak przy smoky eyes, jednak tutaj niezmiernie istotne jest precyzyjne wyznaczenie obszaru który będzie cieniowany.

EVELINE EYESHADOW CIENIE DO POWIEK NR02

O czym powinnaś wiedzieć wykonując FOXY EYES?

Jeżeli planujesz wykonać foxy eyes, musisz cały czas mieć na uwadze główny cel, jakiemu powinien służyć ten makijaż, czyli uniesienie zewnętrznych kącików oczu. Dla uzyskania dobrego efektu pamiętaj, by zadbać o prawidłowy makijaż brwi. Końcówka brwi powinna zawsze być lekko podniesiona w stosunku do jej początku. Aby precyzyjnie wyznaczyć linię, którą będziesz cieniować, przyłóż jakiś długi i wąski przedmiot, np. cienki pędzelek do makijażu do twarzy tak, by stykał się jednocześnie z płatkiem nosa i kącikiem zewnętrznym oka. Przy pomocy pędzla do makijażu delikatnie zaznacz linię, którą wyznacza pędzelek od kącika zewnętrznego w stronę brwi. Jeżeli zrobisz to poprawnie, to uzyskana linia będzie przedłużeniem dolnej powieki skierowanym jednocześnie nieco w górę i w stronę końcówki brwi. Wzdłuż tej linii rozprowadzaj cienie, starannie rozcierając je na ruchomą część powieki i stopniowo uzyskując coraz głębszy i ciemniejszy kolor. Skupiaj się wyłącznie na wytyczonym odcinku, nie cieniuj załamania powieki. Lisie oczko możesz dodatkowo podkreślić eyelinerem, jednak nie powinien on dominować w makijażu, jak ma to miejsce w przypadku cat eye. Dla spektakularnego efektu – sprawdzą się także sztuczne rzęsy o wydłużonych kącikach zewnętrznych.

RZĘSY ARDELL ADORE LASHES OLIVIA BLACK

GOLDEN ROSE PRECISION LINER-TUSZ DO KRESEK

Czego będziesz potrzebować dla uzyskania efektu FOXY EYES?

Aby wykonać efekt lisiego oka będziesz potrzebować przede wszystkim odpowiedniej do Twojego typu urody palety cieni do powiek oraz dobrej jakości pędzli i gąbeczek do blendowania kosmetyków. Szeroki wybór tego typu produktów znajdziesz w sklepie internetowym DyskontKosmetyczny.pl. Wśród kolorów cieni najlepiej sprawdzą się odcienie brązów i beżów oraz grafitów i szarości. Przydatnym kosmetykiem będzie także konturówka do podkreślenia linii wodnej dolnej powieki oraz dobry tusz do rzęs. Warto także zaopatrzyć się w eyeliner z precyzyjnym pędzelkiem. Na szczególne okazje do wykończenia makijażu możesz wykorzystać sztuczne rzęsy na pasku. Foxy eyes to doskonały makijaż dla osób z opadającą powieką, gdyż poprawia proporcje oka, unosi je oraz wspaniale odmładza spojrzenie.

EVELINE CIENIE DO POWIEK CHARMING MOCHA

JESSUP T157 SET BLACK/ROSE GOLD ZESTAW 15 PĘDZLI