Jak przechowywać lakiery do paznokci?

Jeżeli chcesz długo cieszyć się walorami posiadanych kosmetyków, koniecznie zwróć uwagę na sposób ich przechowywania. Często nie zastanawiamy się, w jakich warunkach powinno się przetrzymywać produkty kosmetyczne. Warto zwrócić uwagę na tę kwestię, gdyż nieprawidłowo przechowywane kosmetyki szybko tracą właściwości, co prowadzi do konieczności wyrzucania niezużytych opakowań jeszcze przed upływem terminu przydatności. Podpowiadamy, jak odpowiednio zadbać o warunki przetrzymywania lakierów do paznokci.

Czy lakiery można przechowywać w łazience?

Łazienka nie jest najlepszym miejscem do przechowywania lakierów do paznokci a także wielu innych kosmetyków. Można nawet stwierdzić, że to jedno z najgorszych miejsc. Specyfiką tego pomieszczenia są często dość duże skoki temperatur związane z odbywaniem się gorących kąpieli oraz permanentnie wysoka wilgotność powietrza. Większość kosmetyków powinna być przechowywana w suchym i chłodnym miejscu, dlatego znacznie lepiej sprawdzi się toaletka w sypialni lub garderobie czy szuflada komody.

ESSIE LAKIER DO PAZNOKCI SUNNY DAZE 557 13,5 ML

Nie zapomnij o szczelnym zakręcaniu

Lakierom do paznokci bardzo szkodzi dostęp powietrza. Z tego względu zadbaj o uważne zakręcanie ich buteleczek. Jeżeli w pośpiechu nie dokręcisz lakieru, zapewne szybko zgęstnieje i przestanie dobrze spełniać swoją rolę. Przed zakręceniem buteleczki zawsze sprawdzaj czy na jej gwincie podczas malowania paznokci nie osadził się lakier. Jeżeli tak, delikatnie zetrzyj go np. chusteczką. Najlepiej oczyszczać buteleczkę na bieżąco, zanim lakier zdąży zastygnąć.

SALLY HANSEN LAKIER MIRACLE GEL MAD WOMEN 500

Zwracaj uwagę na termin przydatności

Każdy kosmetyk posiada okres przydatności do użytku. Na buteleczce lakieru do paznokci znajdziesz informację, w jakim czasie powinnaś go zużyć. Pamiętaj, by regularnie przeglądać swoje lakiery i pozbywać się produktów, dla których okres ważności upłynął. Użytkowanie przeterminowanych kosmetyków może prowadzić do reakcji alergicznych i innych problemów ze zdrowiem. Preparaty kosmetyczne po terminie przydatności tracą swoje właściwości a nawet mogą być szkodliwe.

SALLY HANSEN COMPLETE SALON MANICURE MOHEATO 671

Buteleczki utrzymuj w odpowiedniej pozycji

Lakiery do paznokci powinny być przechowywane wyłącznie w pozycji pionowej. Trudno zapewnić to w tradycyjnej kosmetyczce. Wrzucenie buteleczek z lakierami do szuflady nie jest najlepszym pomysłem. Idealnie sprawdzają się organizery do lakierów. Specjalnie ukształtowany organizer posiada ergonomiczne półeczki, dzięki czemu pionowa pozycja jest ustabilizowana. Dzięki organizerowi nie tylko zapewnisz lakierom do paznokci prawidłowe warunki przechowywania, lecz również łatwo utrzymasz wśród nich porządek. Specjalny pojemnik z przegrodami to akcesorium, które szczególnie przyda się właścicielkom pokaźnych kolekcji różnokolorowych lakierów do paznokci. Solidnie wykonany, estetyczny ekspozytor do przechowywania lakierów znajdziesz w sklepie internetowym DyskontKosmetyczny.pl.

EKSPOZYTOR NA LAKIERY Z PLEKSY - 5 PÓŁEK

Chroń lakiery przed działaniem słońca

Promieniowanie słoneczne jest bardzo szkodliwe dla lakierów. Szczególnie destrukcyjny wpływ ma na lakiery hybrydowe i żelowe. Kosmetyki, które utwardzają się pod wpływem światła powinny być przechowywane w zaciemnionym miejscu. Najlepiej gdy znajdują się w szafce, bądź szufladzie. Miejsce, które wybierzesz powinno także być oddalone od grzejnika, by ochronić lakiery przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.

NEONAIL LAKIER HYBRYDOWY GLOSSY SATIN 6631-7