Cleaner i primer – jakie mają znaczenie w manicure hybrydowym?

Cleaner i primer – jakie mają znaczenie w manicure hybrydowym?

Stylizacja paznokci z wykorzystaniem lakierów hybrydowych cieszy się niesłabnącą popularnością. Dzięki łatwemu dostępowi do wysokiej jakości produktów oraz wiedzy dotyczącej techniki prawidłowej aplikacji lakierów hybrydowych wiele osób decyduje się samodzielnie wykonywać manicure w domowym zaciszu. Jednymi z najważniejszych preparatów wykorzystywanych podczas stylizacji hybrydą są primer i cleaner. Poznaj ich rodzaje, sposób użycia oraz znaczenie w manicure hybrydowym.

W jakim celu używać cleanera w manicure hybrydowym?

Cleaner często nazywany jest przez stylistki odtłuszczaczem, ponieważ jedną z jego ról jest odtłuszczenie i oczyszczenie płytki paznokci tuż po jej opracowaniu pilnikiem lub frezarką i usunięciu skórek. Przemycie paznokcia cleanerem pozwala pozbyć się drobnych pyłków i opiłków pozostałych po wcześniejszych zabiegach oraz usunąć tłustą warstwę. Zastosowanie tego produktu sprawia, że manicure zyskuje trwałość. Drugą ważną funkcją cleanera jest usuwanie warstwy dyspersyjnej z powierzchni lakieru hybrydowego lub topu. Dzięki przemyciu paznokci cleanerem można poprawić wygląd manicure przez dodatkowe nabłyszczenie. Preparatu tego używa się także do usunięcia dyspersji przed wykonaniem zdobień. Cleaner może także przydać się w sytuacji, gdy przypadkowo rozlejesz lakier hybrydowy lub zabrudzisz nim np. blat stołu. Warto jednak przedtem sprawdzić w mało widocznym miejscu, jak dana powierzchnia zareaguje z tym produktem.

NEONAIL ODTŁUSZCZACZ DO PAZNOKCI 200 ML SIMPLE

Do czego służy primer podczas stylizacji paznokci hybrydą?

Produktem, który może znacząco poprawić trwałość manicure hybrydowego, jest primer. Zadaniem tego preparatu jest zmiana pH i lekkie wytrawienie powierzchni paznokcia. Dzięki temu usuwane są wszelkie zabrudzenia, zatłuszczenie i pozostałości błonek. Użycie primera pozwala poprawić przyczepność kolejnych warstw manicure oraz chroni przed tworzeniem się pęcherzyków powietrza i fałdowaniem kolejnych warstw. Primer aplikuje się na opracowane wcześniej paznokcie. Wprawdzie produkt ten nie jest niezbędny podczas manicure hybrydowego, jednak trudno obejść się bez niego podczas stylizacji problematycznych paznokci.

NEONAIL PRIMER VITAMINS 7,2 ML

Jakie są rodzaje primerów?

Wśród primerów dostępnych w ofercie sklepu internetowego DyskontKosmetyczny.pl, można wyróżnić dwa rodzaje tych produktów: kwasowe i bezkwasowe. Obydwa typy primerów służą do przygotowania opracowanej płytki do nakładania kolejnych warstw: bazy, lakieru i topu. Primer kwasowy wyróżnia się bardzo silnym działaniem i intensywnym zapachem. Jego niewielką ilość aplikuje się punktowo na płytkę. Ze względu na większą inwazyjność, po primery kwasowe sięga się w przypadku stylizacji szczególnie problematycznych paznokci. Primery bezkwasowe są łagodniejsze, nie mają drażniącej woni i nadają się do różnych typów płytek paznokciowych. Nakłada się je przy pomocy pędzelka na cały paznokieć, podobnie jak lakier. W odróżnieniu od primerów kwasowych nie trzeba czekać na odparowanie produktu przed nałożeniem bazy.

NEONAIL PRIMER KWASOWY 10 ML

NEONAIL SIMPLE – BIOTIN PRIMER 7,2 ML

Jakie typy cleanerów wykorzystuje się w manicure hybrydowym?

W manicure hybrydowym cleanery służą do przemywania paznokci przed malowaniem oraz wykończenia stylizacji. Niektóre z tych produktów zostały wzbogacone olejkami i ich funkcją jest wyłącznie nabłyszczenie powierzchni paznokci po wykonaniu manicure. Takich cleanerów nie używa się do odtłuszczania i oczyszczania płytek. Na rynku można znaleźć cleanery o różnej intensywności działania odtłuszczającego. O ich doborze decyduje stan paznokci. Po użyciu cleanera należy zaczekać na jego wyschnięcie, by móc nałożyć bazę.