Żele jednofazowe a żele podkładowe – poznaj różnice!

Żele jednofazowe a żele podkładowe – poznaj różnice!

Stylizacja paznokci metodą żelową posiada wiele zalet, które sprawiają, że jest ona jednym z najchętniej wybieranych sposobów na piękne i zadbane paznokcie. Manicure wykonany z użyciem żeli charakteryzuje się bardzo naturalnym wyglądem, a także doskonałą trwałością. Pozwala także na dowolne wydłużanie i kształtowanie płytki paznokciowej, co szczególnie cenią właścicielki cienkich i łamliwych paznokci, które trudno zapuścić. Aby stylizacja żelowa dobrze się trzymała i zachwycała wspaniałym połyskiem, niezbędne są wysokiej jakości kosmetyki. Wśród produktów stosowanych w wykonywaniu paznokci żelowych można znaleźć różne rodzaje żeli m.in. żele jednofazowe i żele podkładowe. Wiedza o funkcjach preparatów wykorzystywanych w manicure żelowym sprawi, że Twój manicure będzie wyróżniał się perfekcyjnym wykonaniem i zachwycającą prezencją.

Do czego służą żele podkładowe?

Żele podkładowe zwane często bonderami są jednymi ze składników tzw. żeli trójfazowych. Żel podkładowy nakłada się na płytkę paznokciową po jej uprzednim starannym opracowaniu frezarką, pilnikiem i cążkami oraz dokładnym odtłuszczeniu. Produkt bazowy wyróżnia się dość rzadką konsystencją i powinien zostać zaaplikowany cienką warstwą na paznokcie. Po nałożeniu utwardza się go pod lampą i nie przemywa, by zachować powstałą dyspersję. Głównym zadaniem żelu podkładowego jest zapewnienie dobrego przylegania paznokcia żelowego. Wysokiej klasy żele podkładowe można znaleźć w ofercie sklepu internetowego DyskontKosmetyczny.pl. Te zaawansowane produkty, które wyróżniają się łatwością użycia, krótkim czasem utwardzania oraz zapewniają znakomitą przyczepność paznokciom wykonywanym z ich pomocą. Żele podkładowe przejęły funkcję primera, dlatego nakłada się je bezpośrednio na opracowane płytki, uważnie omijając skórki.

IBD BONDER. ŻEL PODKŁADOWY BEZKWASOWY 14 ML

Czym są żele jednofazowe?

Żele jednofazowe łączą w jednym produkcie funkcje właściwe żelom dwu- i trójfazowym. W tym przypadku jeden żel spełnia funkcję podkładową, budującą oraz nabłyszczającą. Kosmetyk ten zazwyczaj cechuje się średnią gęstością i dość łatwo go kształtować. Jeżeli jesteś początkującą manicurzystką, z pewnością docenisz wygodę i prostotę pracy z użyciem żeli jednofazowych wysokiej jakości dostępnych w sklepie DyskontKosmetyczny.pl.

ŻEL JEDNOFAZOWY UV BASE ONE CLEAR 15G

Jakie są różnice między żelami jednofazowymi a podkładowymi?

Przedłużanie i stylizacja paznokci za pomocą żelu jest pracą na kolejnych warstwach produktów. Jako pierwszy żel można nałożyć żel podkładowy lub cienką warstwę żelu jednofazowego. Jeżeli chcesz wykonać stylizację żelem trójfazowym, zawsze pierwszą warstwę będzie stanowił produkt podkładowy o rzadkiej konsystencji, który zapewni stylizacji trwałość i przyczepność. Gdy zdecydujesz się na stylizację żelem jednofazowym, właśnie ten kosmetyk zaaplikujesz jako pierwszą warstwę. Aby żel jednofazowy dobrze przylegał do naturalnej płytki paznokciowej, a wykonane paznokcie były trwałe, przed nałożeniem żelu, koniecznie skorzystaj z primera. Żel podkładowy jest wyspecjalizowanym produktem zapewniającym przyczepność kolejnym warstwom żelu, natomiast żel jednofazowy jednocześnie spełnia funkcję podkładu, żelu budującego i nabłyszczacza. Obydwa produkty różnią się konsystencją. Podczas gdy żel podkładowy jest bardzo płynny, żel jednofazowy cechuje się średnią gęstością.

HIGH LIGHT LED GEL CLEAR 30G