Czym zmywać lakier do paznokci?

Nawet najbardziej staranny manicure w końcu przestaje wyglądać świeżo. W takiej sytuacji niezbędną czynnością jest jego zmycie. Na półce z kosmetykami większości kobiet można znaleźć zmywacz do paznokci, który pozwala bez trudu usunąć stary lakier z płytki. Z pewnością ten produkt kosmetyczny nie jest Ci obcy i być może często go stosujesz. Dowiedz się więcej o rodzajach zmywaczy i sposobie ich działania. Podpowiadamy czym można zmywać lakier i zdradzamy, co zrobić w sytuacji awaryjnej, gdy Twojego zmywacza akurat nie ma pod ręką.

Z acetonem czy bez?

Głównym aspektem, który pozwala podzielić zmywacze do paznokci dostępne na rynku jest obecność w nich acetonu. Największą popularnością cieszą się zmywacze bezacetonowe, które mają delikatne działanie i usuwają lakier z paznokci nie przesuszając ich. To bardzo dobry wybór gdy często zmieniasz manicure. Zmywacze z acetonem rozpuszczają lakiery bardzo szybko, jednak kosztem mocnej chemicznej ingerencji w strukturę płytki paznokciowej. Stosuj je tylko w sytuacji, gdy musisz pozbyć się samodzielnie lakieru hybrydowego, wykonanego u kosmetyczki. Czasami przydaje się, gdy musisz usunąć trudnozmywalny lakier z brokatowymi drobinkami.

ZMYWACZ DO PAZNOKCI 100ML

ZMYWACZ DO LAKIERU HYBRYDOWEGO (ACETON) 500ML

Różne postacie zmywaczy do paznokci

Najbardziej powszechną formą, w jakiej występują produkty do zmywania lakieru jest płyn. Wystarczy nasączyć nim płatek kosmetyczny i zetrzeć lakier z paznokci. Jednak to nie jedyna postać tych kosmetyków. W drogerii internetowej DyskontKosmetyczny.pl możesz znaleźć bardzo praktyczne i poręczne flamastry, które sprawnie rozpuszczają lakier. Takie gadżety przydadzą się w sytuacji, kiedy potrzebujesz dokonać niewielkiej korekty na paznokciu. Ich precyzyjne końcówki sprawdzają się doskonale do oczyszczenia okolicy płytki paznokciowej, np. skórek, gdy zdarzy Ci się wyjechać poza jej kontur w czasie malowania. Dzięki zmywaczowi w flamastrze Twój manicure zawsze będzie wyglądał starannie. Wśród produktów do zmywania paznokci możesz spotkać się ze zmywaczami w żelu lub oddzielnie pakowanymi jednorazowymi chusteczkami nasączonymi zmywaczem.

KOREKTOR LAKIERU DO PAZNOKCI FLAMASTER+3 WKŁADY

Pielęgnacyjne dodatki w produktach do zmywania lakieru

Jeżeli chcesz zadbać o dobrą kondycję paznokci podczas zmywania z nich lakieru, sięgnij po zmywacze wzbogacone w substancje pielęgnacyjne. Nawilżające i odbudowujące działanie mają olejki, gliceryna oraz lanolina. W składzie przyjaznych dla paznokci zmywaczy znajdziesz także keratynę, która pozytywnie wpływa na strukturę płytki, wzmacniający wapń i odżywcze witaminy, np. A lub E czy d-panthenol (prowitamina B5). Godnymi uwagi dodatkami są wyciągi roślinne, np. z rumianku lub aloesu.

NEONAIL ZMYWACZ WITAMINOWY 200 ML

SEMILAC ZMYWACZ DO PAZNOKCI W CHUSTECZKACH

Czym oprócz zmywacza możesz usunąć w awaryjnej sytuacji lakier do paznokci?

Jeżeli zdarzy Ci się sytuacja, w której musisz zmyć lakier z paznokci a nie masz możliwości skorzystania z przeznaczonego do tego celu kosmetyku, możesz poradzić sobie w inny sposób. Do rozpuszczalników, które mogą poradzić sobie z usunięciem lakieru należą: ocet, alkohol i benzyna ekstrakcyjna. Gdy potrzebujesz awaryjnie usunąć lakier, możesz posłużyć się nimi w podobny sposób, jak klasycznym zmywaczem. Jeżeli dysponujesz buteleczką lakieru, możesz pomalować nim starą warstwę i zanim powierzchnia paznokci zdąży wyschnąć, otrzeć ją starannie wacikiem. Wymienione sposoby mogą przyczynić się do pogorszenia stanu płytki paznokciowej, dlatego nie powinny być stosowane jako alternatywa dla zmywacza, lecz ratunek jedynie w wyjątkowych przypadkach.