Metody przedłużania rzęs – wszystko, co powinnaś wiedzieć

Metody przedłużania rzęs – wszystko, co powinnaś wiedzieć

Moda na przedłużanie rzęs zadomowiła się na dobre i wiele wskazuje na to, że pozostanie z nami na dłużej. W końcu która kobieta nie chciałaby mieć pięknych, długich i czarnych rzęs? To idealny sposób na podkreślenie urody czy ukrycie drobnych niedoskonałości lub asymetrii w obrębie oczu. Umiejętnie dobrana stylizacja skutecznie ujmie Ci lat a spojrzeniu doda kokieterii. Wiele osób ceni zabieg przedłużania rzęs za oszczędność czasu podczas wykonywania dziennego makijażu. Obecnie istnieje kilka metod przedłużania rzęs. Abyś nie pogubiła się wśród niekiedy dość enigmatycznych nazw, przygotowaliśmy dla Ciebie mały przewodnik, który wyjaśni czym charakteryzują się poszczególne rodzaje stylizacji rzęs.

Stylizacja klasyczna, czyli 1:1

Podstawowym sposobem stylizacji rzęs w salonie jest metoda zwana klasyczną lub 1:1. Polega na doklejeniu do każdej z Twoich rzęs jednej rzęsy sztucznej. Dzięki temu zabiegowi uzyskasz bardzo naturalny efekt starannie wytuszowanych i ładnie podkręconych rzęs. Odpowiedni dobór długości, grubości oraz rodzaju modelowania sprawi, że oprawa oka będzie prezentowała się subtelnie i starannie. Jeżeli planujesz wybrać się pierwszy raz na przedłużanie rzęs i obawiasz się nadmiernie mocnego efektu, stylizacja 1:1 jest doskonałym pomysłem. Najpiękniej w stylizacji klasycznej wyglądają osoby, które mają gęste naturalne rzęsy.

NOBLE LASHES RZĘSY RUSSIAN VOLUME C 0,15 MIX 8-13

Naturalny efekt lekkich objętości

Jako lekkie objętości określane są najczęściej stylizacje o objętości 2-3d, polegające na doczepieniu do każdej naturalnej rzęsy kępki złożonej z 2-3 rzęs sztucznych. W zależności od naturalnej gęstości Twoich rzęs efekt takiego zabiegu może prezentować się bardzo subtelnie lub całkiem wyraziście. Przed zabiegiem koniecznie powiedz stylistce, jak intensywnego efektu sobie życzysz. Ona na podstawie stanu Twoich rzęs będzie w stanie określić, która metoda najlepiej spełni oczekiwania.

RZĘSY WONDER LASHES VOLUME C 0,07 8 MM

Mocniejsze podkreślenie dzięki metodom volume

Zazwyczaj stylizacja objętościowa (volume) polega na doklejaniu kępek 4-6d, czyli składających się z 4-6 rzęs sztucznych. Jeżeli zależy Ci na wyrazistym efekcie i dużej gęstości, ta metoda jest właśnie dla Ciebie. W gabinecie doświadczona stylistka powinna ocenić stan Twoich naturalnych rzęs i dobrać do nich odpowiednio cienkie rzęsy sztuczne. To bardzo ważne, by Twoje rzęsy nie zostały nadmiernie obciążone i osłabione stylizacją. Przed zabiegiem omów ze stylistką wszystkie swoje wątpliwości i oczekiwania. Doświadczona stylistka powinna doradzić Ci metodę stylizacji adekwatną do stanu Twoich naturalnych rzęs. Nie każde rzęsy można bezpiecznie stylizować metodami objętościowymi o większej gęstości.

RZĘSY HYPNOTIZING VOLUME C 0,05 9 MM

Mega volume – spektakularny efekt na specjalne okazje

Stylizacja mega volume to najmocniejsza metoda objętościowa. Jej efektem są grube, gęste i puszyste wachlarze. Taki wygląd rzęsy uzyskują dzięki doczepieniu do każdej z nich kępki złożonej z 7-15 rzęs syntetycznych. W zależności od doboru modelowania, długości rzęs i umiejętności stylistki, mega volume może prezentować się naprawdę elegancko i stylowo – wprost idealnie do sukni wieczorowej na większe wyjście. Wiele osób kojarzy tę metodę z potężnymi czarnymi wachlarzami na powiekach, tymczasem jej efekt wcale nie musi wyglądać tandetnie i wyzywająco. Zdecydowanie mega volume nie jest dla każdego. Jeżeli jednak Twoje naturalne rzęsy są w dobrej kondycji i lubisz mocno podkreślone oko jest to metoda stylizacji, którą warto rozważyć. Duża gęstość rzęs sprawia na ogół, że rzadziej będziesz potrzebowała uzupełnień.

RZĘSY WONDER LASHES D 0,03 MIX 8-14 MM.

Messy lashes, glammy mess i efekt Kim, czyli rzęsy z promykami

Wymienione dotychczas metody stylizacji rzęs zaliczają się do podstawowego kanonu, który salony kosmetyczne mają w ofercie już od paru lat. Ostatnio pojawiły się także nowe sposoby stylizacji, które można wykonać z lekką lub średnią objętością rzęs. Należą do nich rzęsy z tzw. promykami, zapewniającymi efekt naturalnie wystrzępionej linii jako alternatywy dla klasycznego kształtu wykończonego maksymalnie równo. W zależności od salonu metoda ta może kryć się pod różnymi nazwami: messy lashes, glammy mess lub efekt Kim. Ten sposób przedłużania rzęs polega na naprzemiennej aplikacji rzęs o różnych długościach. Stylistka w odpowiedni sposób przykleja wzdłuż linii powieki zbite dłuższe kępki, pozwalające uzyskać charakterystyczne zadziorne pazurki na rzęsach. Wiele osób szczególnie ceni aplikacje rzęs utrzymane w tym klimacie za ich naturalność i lekkość. Jeżeli marzysz o dłuższych rzęsach, jednak Twoje są bardzo krótkie, stylistka może zaproponować właśnie tę metodę.