Dlaczego warto używać oliwki do skórek?

Pielęgnacja dłoni powinna być dla każdego rutynowym zabiegiem wykonywanym co najmniej raz w miesiącu. Mówiąc o takiej pielęgnacji mamy na myśli zadbanie o głębokie nawilżenie skóry, mocne i zdrowe paznokcie, a dla Pań, które lubią pomalowane paznokcie, również nałożenie świeżej warstwy lakieru tradycyjnego, hybrydowego czy żelowego. W zależności od indywidualnych potrzeb, zabiegi pielęgnacyjne dłoni i paznokci możemy wykonywać w salonie lub w domu. Obecnie producenci kosmetyczni oferują różnorodne produkty, które wspomagają zabiegi pielęgnacyjne, a zdecydowanym hitem w branży beauty stała się oliwka do skórek. Dlaczego warto jej używać i jakie przynosi korzyści?

Zalety stosowania oliwki do skórek

Oliwki przeznaczone do stosowania bezpośrednio na skórki paznokcia, posiadają przede wszystkim właściwości nawilżające, odżywiające i wzmacniające. Dowiedziono, że regularne stosowanie oliwki (standardowo jeden raz dziennie) poprawia krążenie krwi w paznokciu, co z kolei przekłada się na jego szybszy wzrost i tworzenie się mocniejszej płytki, która staje się bardziej odporna na uszkodzenia. Oliwka do skórek może mieć również zastosowanie lecznicze — jest to świetny preparat pomagający leczyć popękane paznokcie lub skórki. Odpowiednie preparaty potrafią również chronić przed infekcjami np. grzybicą. Dokładne nałożenie oliwki, bezpośrednio na wały okołopaznokciowe pozwoli dostarczyć cennych witamin i minerałów nie tylko skórkom, ale również całej płytce paznokcia. Konsekwentne i regularne stosowanie zapewni zdrowy i zadbany wygląd paznokci oraz dłoni.

Na co zwracać uwagę przy wyborze produktu?

Na rynku możemy znaleźć naprawdę sporo propozycji do wyboru. Czym więc kierować się wybierając najlepszy produkt? Przede wszystkim powinniśmy poznać potrzeby naszych paznokci oraz skórek i na tej podstawie wybrać oliwkę, która ma właściwości, które są nam niezbędne. Podstawową rolą odżywki zawsze będzie nawilżenie i wzmocnienie, natomiast poszczególne warianty mają dodatkowe właściwości, jak zapobieganie łamliwości, ochrona przed infekcjami czy gwarantująca szybki wzrost paznokcia. Warto zwracać uwagę na skład produktu. Coraz więcej producentów decyduje się na kosmetyki z dodatkiem naturalnych olejków, które świetnie spełniają swoją funkcję w pielęgnacji paznokci. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na zapach odżywki, który również jest ważnym aspektem.

 

Jak przeprowadzić skuteczny zabieg pielęgnacyjny?

Oliwka do skórek może nam towarzyszyć podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, jak również możemy zauważyć jej obecność u wszystkich manikiurzystek. Oliwka to świetne zwieńczenie udanego zabiegu w salonie. Po nałożeniu warstw lakieru oraz odpowiednim ich utwardzeniu, nałożenie delikatnej oliwki nawilża skórki i łagodzi podrażnienia, tym samym subtelnie wykańczając całą stylizację na dłoniach. Oliwkę do skórek warto stosować codziennie, niezależnie od tego, czy mamy pomalowane paznokcie, czy też nie. Natomiast raz na jakiś czas warto przeprowadzić zabieg pielęgnujący nie tylko paznokcie, ale również dłonie. Zaleca się użycie nawilżającej maski na dłonie, pomalowanie paznokci odżywką, a także posmarowanie skórek oliwką. Taki proces powtarzany regularnie sprawi, że nasze dłonie będą wyglądały promiennie przez cały czas.