Na czym polega manicure japoński?

Znudziły Cię kolorowe lakiery hybrydowe czy stylizacje paznokci z pomocą światłoutwardzalnych żelów? Manicure japoński może być dla Ciebie doskonałą alternatywą. Ten trend w pielęgnacji dłoni zyskał sobie wiele zwolenniczek, gdyż zabieg japońskiego manicure nie tylko zapewnia estetyczny wygląd, lecz przede wszystkim służy pielęgnacji paznokci. Coraz chętniej zwracamy się w kierunku natury zarówno w żywieniu, jak i kosmetyce. Efektem manicure japońskiego są zadbane, naturalne paznokcie z delikatnym różowym połyskiem. Uzyskasz je bez stosowania jakichkolwiek lakierów, naklejek czy ozdób. Przedstawiamy Ci na czym polega ten wywodzący się z Kraju Kwitnącej Wiśni zabieg.

Japoński manicure – istota zabiegu

Pielęgnacyjny zabieg japońskiego manicure polega na wcieraniu w płytki paznokci specjalnych produktów w formie pudru i pasty. Proces należy przeprowadzać powoli i bardzo starannie, by cenne witaminy i minerały zawarte w kosmetykach wniknęły w strukturę paznokci. Podczas wcierania produktów do manicure japońskiego powierzchnia płytki jest wygładzana i zyskuje wspaniały satynowy połysk.

Czego potrzebujesz, by wykonać japoński manicure?

Podstawowymi preparatami kosmetycznymi używanymi w manicure japońskim są pasta i puder. Zielonej barwy pasta jest bogata w substancje odżywiające paznokcie, witaminy oraz krzemionkę, pyłek pszczeli i keratynę. To właśnie ten produkt odpowiada za regenerujące właściwości zabiegu. Po jego użyciu na paznokcie aplikuje się różowy puder, którego zadaniem jest zabezpieczenie paznokci, aktywacja odżywczych składników pasty i wykończenie manicure. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać manicure japoński, zaopatrz się w zestaw dedykowany dla tego zabiegu. W hurtowni kosmetycznej Dyskontkosmetyczny.pl znajdziesz boxy zawierające komplet najwyższej jakości produktów umożliwiających domowe wykonanie pełnego zabiegu manicure. W skład pudełka oprócz pasty i pudru wchodzą także polerki przeznaczone do poszczególnych preparatów, szpatułki do odsuwania skórek, pilniki pozwalające nadać paznokciom pożądany kształt i ircha przeznaczona do polerowania.

ZESTAW DO JAPOŃSKIEGO MANICURE XL

Jak wykonać krok po kroku manicure japoński?

Przygotowanie do zabiegu obejmuje standardowe procedury oczyszczenia paznokci, usunięcia skórek i ukształtowania płytki pilnikiem. Tak opracowane paznokcie powinnaś lekko zmatowić i zaaplikować odżywczą zieloną pastę. Teraz nadchodzi czas na najważniejszy etap zabiegu – wcieranie pasty. Wykonasz go z użyciem dołączonej do zestawu zielonej polerki. Nie spiesz się, gdyż w tym procesie istotna jest dokładność. Ruchy polerki powinny odbywać się zawsze w jednym kierunku i trwać do momentu, gdy paznokcie zaczną pięknie błyszczeć. Po starannej aplikacji pasty możesz użyć zawartego w zestawie różowego pudru. Oprósz nim paznokcie i wetrzyj produkt dedykowaną dla niego różową polerką. Puder zabezpieczy powierzchnię paznokci przed czynnikami zewnętrznymi i wzmocni odżywcze działanie pasty. Zabieg japońskiego manicure warto powtarzać co 2-3 tygodnie, by cieszyć się trwałym efektem wzmocnienia paznokci i ich zdrowym, naturalnym wyglądem.

JAPOŃSKI MANICURE P.SHINE - ZESTAW PROFESJONALNY

Dlaczego warto postawić na manicure po japońsku?

Zabieg manicure japońskiego można polecić praktycznie każdej osobie, która chce w naturalny sposób zadbać o swoje dłonie. Ponieważ zabieg nie zmienia koloru płytki paznokciowej, mogą z niego skorzystać również panowie. Doskonale sprawdzi się dla osób o słabych, przesuszonych paznokciach. Zabieg manicure japońskiego ma silnie regenerujące i odżywcze działanie, dlatego pomoże także w problemach z rozdwajającymi się paznokciami. Wiele zawodów nie pozwala na noszenie kolorowych paznokci. Japoński manicure jest dla takich osób doskonałym rozwiązaniem, gdyż zapewnia piękny połysk i naturalnie zadbany wygląd dłoni bez używania barwnych lakierów.