Jak optycznie powiększyć oko?

Jak optycznie powiększyć oko?

Makijaż pozwala nie tylko podkreślić kobiecą urodę, lecz także zatuszować jej mankamenty. Wprawna wizażystka potrafi osiągnąć zdumiewające efekty dzięki umiejętnemu użyciu kolorowych kosmetyków. Jeżeli chcesz sprawić, by Twoje oczy wydawały się większe do dyspozycji oprócz odpowiedniego make upu masz także kilka innych ciekawych trików. Podpowiadamy, jak optycznie powiększyć oko.

Gdzie nakładać jasne a gdzie ciemne kolory?

Gdy zależy Ci na optycznym powiększeniu oczu, powinnaś pamiętać o kilku ważnych zasadach dotyczących nakładania cieni do powiek. Wewnętrzne kąciki podkreślaj zawsze jasnymi, rozświetlającymi cieniami. Zadbaj, by ruchoma część powieki pomalowana była jaśniejszym kolorem – unikaj w tym miejscu używania średnich i ciemnych ocieni. Aby oko wydało się większe, pomaluj załamanie powieki i zewnętrzny kącik ciemnym cieniem. Następnie rozetrzyj kolor w kierunku na zewnątrz oka. Ciemny kolor powinien znaleźć się także na powiece dolnej. Dla uzyskania efektu otwartego szerzej oka rozetrzyj cień kierując się ku dołowy. Wiele osób lubi stosować czarną kredkę na linii wodnej dolnej powieki. Taki zabieg zmniejsza optycznie oczy. Lepszym rozwiązaniem jest pomalowanie linii wodnej kredką w odcieniu nude. Oko sprawi wówczas wrażenie nieco szerszego.

EVELINE EYESHADOW CIENIE DO POWIEK NR02

Rola kreski na górnej powiece

Twoim makijażowym sprzymierzeńcem gdy chcesz optycznie powiększyć oczy jest kreska na górnej powiece. Element ten nie tylko sprawi, że linia rzęs będzie sprawiała wrażenie gęstszej i bardziej wyrazistej, lecz również spowoduje, że oko wyda się dłuższe. Pamiętaj jednak by namalowana eyelinerem kreska kończyła się charakterystyczną „jaskółką”. Do jej zaznaczenia wykorzystaj dobrej jakości eyeliner opatrzony cienkim, precyzyjnym pędzelkiem. Odpowiedni kosmetyk znajdziesz w sklepie internetowym DyskontKosmetyczny.pl. Produkty gorszej jakości trudno się rozprowadzają i często kruszą się w czasie noszenia makijażu.

GOLDEN ROSE PRECISION LINER-TUSZ DO KRESEK

Umiejętnie wymodelowane brwi

W podkreśleniu wyglądu oka i dodaniu mu optycznie wielkości istotną rolę odgrywają brwi. Dzięki odpowiednio wymodelowanym i pomalowanym brwiom, Twoje oczy wydadzą się większe a spojrzenie zyska młodzieńczy blask. Łuk brwiowy powinien kończyć się nad zewnętrznym kącikiem oka a zaczynać w okolicy wewnętrznego kącika. Zbyt długie i zbyt krótkie brwi powodują optyczne pomniejszenie oczu i zaburzają proporcje rysów twarzy. W makijażu brwi unikaj bardzo ciemnych kolorów, szczególnie czerni. Nieco jaśniejsze początki brwi dodadzą spojrzeniu lekkości.

BRWI W BUTELCE HOT CAPPUCCINO

A może sztuczne rzęsy?

Rzęsy odgrywają ogromnie ważną rolę podczas powiększającego oko makijażu. Jeżeli używasz tuszu – nałóż go starannie, najlepiej w kilku warstwach zarówno na górne, jak i dolne rzęsy. Może przydać Ci się także jeden z symboli kobiecej kosmetyczki – zalotka, dzięki której rzęsy wydadzą się dłuższe a oko szersze. Doskonałym pomysłem jest wykorzystanie kępek sztucznych rzęs lub rzęs na pasku. Jeżeli przyklejanie rzęs jest dla Ciebie kłopotliwe a marzą Ci się puszyste wachlarze, które powiększą optycznie oczy, wybierz się do stylistki rzęs. Doświadczona specjalistka z pewnością dobierze modelowanie, które wydobędzie wszystkie walory Twojego spojrzenia.

NO ANGEL - RZĘSY NA PASKU SECRET LASHES NV 62-1