O czym pamiętać podczas farbowania włosów?

O czym pamiętać podczas farbowania włosów?

Samodzielne farbowanie włosów jest coraz częściej wykonywanym w domowych warunkach zabiegiem. Nowoczesne farby do włosów pozwalają przeprowadzić koloryzację w bezpieczny sposób i maksymalnie chronią włos przed zniszczeniem podczas zabiegu. Jeżeli zdecydowałaś się zafarbować własnoręcznie fryzurę, pamiętaj o kilku rzeczach, które ułatwią Ci zadanie i zabezpieczą przed niepożądanym efektem.

Znajdź właściwy kolor

Jeżeli chcesz samodzielnie przeprowadzić koloryzację włosów, zdecyduj się raczej na farbowanie ton w ton lub przyciemnienie włosów. Rozjaśnianie pasm wymaga dość silnej ingerencji chemicznej w strukturę włosów, dlatego bezpieczniej powierzyć taki zabieg profesjonaliście. W przeciwnym razie możesz nawet „spalić” swoje kosmyki. Farby w ciemnych odcieniach nie wymagają silnego utleniania, dlatego są bezpieczne nawet dla niedoświadczonych osób. Dobierając kolor weź pod uwagę swój typ urody. Jeżeli masz ciepły odcień karnacji, będą pasowały Ci słoneczne brązy czy farby z czerwonymi pigmentami. Gdy Twoja skóra ma chłodny kolor, uważaj na żółte i czerwone pigmenty, bo mogą wyglądać nienaturalnie. Wybieraj nieco jaśniejszy odcień farby. Kolor na włosach zwykle wychodzi ciemniejszy niż sugeruje to opakowanie produktu.

L'OREAL - MAJIROUGE NR C3,20 FARBA DO WŁOSÓW 50 ML

Wybierz dobry produkt do koloryzacji

Na rynku obecnie można znaleźć szeroki wybór produktów do koloryzacji włosów. Abyś mogła długo cieszyć się efektem farbowania, postaw na te, które najmniej ingerują w strukturę włosa, zapewniają mocne krycie i długo się utrzymują. W składzie farb unikaj amoniaku, który działa agresywnie na kosmyki i może przyczyniać się do ich przesuszenia i matowości. Niekorzystnymi składnikami są także chlorki i glikole, które mogą działać drażniąco. Dobre farby oprócz składników odpowiedzialnych za koloryzację, posiadają także w swoich recepturach substancje pielęgnujące włosy w postaci olejków, wyciągów roślinnych czy dodatku witamin. Dzięki nim pasma po zabiegu koloryzacji pozostaną sprężyste, nawilżone i lśniące. Niektóre produkty do farbowania włosów mogą wywoływać alergię, dlatego zawsze przed użyciem przeprowadź test produktu na niewielkiej powierzchni skóry w niewidocznym miejscu. Pojawienie się świądu czy odczynu zapalnego dyskwalifikuje farbę nawet jeżeli posiada ona dobry i bezpieczny skład.

FARBA DO WŁOSÓW MATRIX SYNC COLOR 7AG

Zadbaj o odpowiednie akcesoria

Aby zabieg farbowania przebiegał sprawnie i czysto z pewnością przydadzą Ci się akcesoria ułatwiające jego przeprowadzenie. Zaopatrz się w płaski pędzelek, którym wygodnie i precyzyjnie nałożysz farbę, miseczkę, gdzie z łatwością wymieszasz składniki do koloryzacji oraz rękawiczki ochronne, zapobiegające poplamieniu dłoni i paznokci. Przygotuj również ciemny ręcznik oraz ubranie, którego nie będzie szkoda Ci poplamić.

PROFIS COSMETICS MISECZKA DO FARBY

PROFIS COSMETICS PĘDZELEK DO FARBY

Zabezpiecz skórę przed zafarbowaniem

Zanim przystąpisz do nakładania farby, zabezpiecz skórę twarzy przed zafarbowaniem. W tym celu sprawdzi się doskonale wazelina lub gęsty, tłusty krem. Zaaplikuj jeden z tych kosmetyków grubą warstwą wzdłuż linii włosów na czole, skroniach i przy uszach. Taki zabieg skutecznie ochroni cię przed nieestetycznymi plamami. Możesz również nabyć specjalny remover do farby, który pomoże Ci usunąć kolor ze skóry w razie przypadkowego pofarbowania.

ZIAJA WAZELINA BIAŁA 30 ML

Dobierz odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne

Gdy już zafarbujesz włosy, pamiętaj, by zadbać o odpowiednią ich pielęgnację. Włosy farbowane wymagają specjalnego traktowania, dlatego zaopatrz się w kosmetyki dopasowane do ich potrzeb, które ochronią pigment farby przed szybkim wypłukiwaniem. Włosy po farbowaniu wymagają intensywnego nawilżenia, dlatego możesz nakładać zamiast odżywki lub maski jeden z naturalnych olejów, np. jojoba lub arganowy.

LOREAL VITAMINO COLOR, SZAMPON DO WŁOSÓW 1500 ML

OLEJ ARGANOWY 100% ARGANIA 30 ML