Samodzielna regulacja brwi w domu? Poznaj ryzyko, jakie z tym się wiąże!

Samodzielna regulacja brwi w domu? Poznaj ryzyko, jakie z tym się wiąże!

Piękne brwi są marzeniem wielu osób. Aby osiągnąć efektowne, symetryczne łuki niezbędna jest ich systematyczna regulacja. Można wykonać ją w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jednak często decydujemy się usunąć niesforne włoski samodzielnie domowymi metodami. Najpopularniejszymi narzędziami do stworzenia pięknej linii brwi są pęseta, wosk i rzadziej – nić. Czy regulacja brwi w domu to dobry pomysł? Co może grozić, gdy nieprawidłowo przeprowadzimy ten zabieg?

O jeden włosek za dużo

W stylizacji brwi niezwykle ważne są precyzja i wyczucie. Wiele osób usuwających samodzielnie pęsetą niechciane włoski na brwiach ma problem z uzyskaniem symetrii i równej dolnej krawędzi łuku. Często wynika to z wyrywania włosków przed lusterkiem powiększającym. Używając tego narzędzia, widzimy tylko wybrane części twarzy i trudno zapanować nad wyglądem całości. Aby uzyskać piękną linię brwi, warto te najciemniejsze i najgrubsze włoski usunąć przy dużym, dobrze oświetlonym lustrze, gdzie dokładnie widać całą twarz. Gdy już wstępnie kształt brwi został wyznaczony, lusterko powiększające przyda się do starannego oczyszczenia okolic łuków brwiowych z drobnych włosków i meszku. Pośpiech jest wrogiem pięknych brwi, dlatego najlepiej wyrywać niechciane włoski powoli i z umiarem na bieżąco oceniając efekt. Jeżeli masz wątpliwości czy usunąć dany włos, lepiej go zostaw, gdyż trudno odwrócić efekt nadmiernie wyregulowanych brwi. Pamiętaj, by zadbać o dezynfekcję okolic, z których wyrywasz włoski. Dzięki temu unikniesz zakażenia drobnych urazów skóry powstałych w trakcie usuwania włosów.

STALEKS PĘSETA DO BRWI SKOŚNA TC-10/3

Stanowcze nie dla golenia brwi

Sporo osób nie lubi bólu wiążącego się z wyrywaniem włosków z brwi. Niestety tych nieprzyjemnych odczuć nie da się całkowicie wyeliminować, gdyż cebulki włosowe posiadają unerwienie. Styliści brwi zdecydowanie odradzają jednak przycinanie włosów znajdujących się w obrębie łuków brwiowych. Ogolone lub podcięte włoski często odrastają bardziej niesforne i trudno się układają. Odcięte włosy sprawiają wrażenie grubszych i mocniejszych, gdyż ich łodyga nie posiada naturalnie zwężającej się końcówki. Golenie okolic brwi wiąże się z ryzykiem skaleczenia i podrażnień.

NOBLE LASHES NIĆ BARWIĄCA DO ŁUKÓW BRWIOWYCH

Wosk w domu – czy to bezpieczne?

Być może rozważasz wykorzystanie wosku do stworzenia idealnego kształtu brwi w domowym zaciszu? Ta metoda zdecydowanie zarezerwowana jest dla profesjonalistów, szczególnie jeśli chodzi o woski płynne – miękkie i twarde. Jeżeli masz wprawę w używaniu wosku do depilacji, możesz wykorzystać go jedynie do usunięcia meszku w okolicach łuku brwiowego. Doprecyzowanie kształtu brwi powinno zostać wykonane z pomocą precyzyjnej pęsety. Samodzielne używanie wosku niesie ryzyko poparzenia, dlatego niezbędna jest duża ostrożność. Niewprawionej osobie trudno prawidłowo rozprowadzić wosk na skórze. Łatwo może rozlać się na obszar, z którego włoski nie powinny być usuwane.

WOSK MIODOWY W RONDELKU 120 G

Jakie akcesoria pomogą w wyznaczeniu idealnego kształtu brwi?

Jeżeli chcesz bezpiecznie wyregulować brwi w domowym zaciszu, wykorzystaj narzędzia, które ułatwią ten zabieg i pozwolą lepiej zapanować nad niesfornymi włoskami. Akcesoria przydatne podczas regulacji brwi znajdziesz w sklepie internetowym DyskontKosmetyczny.pl. Należą do nich: szczoteczka do rozczesywania brwi, nić barwiona, która ułatwi Ci wyznaczenie idealnego kształtu brwi, suwmiarka pomagająca zadbać o odpowiednią symetrię łuków oraz precyzyjne pęsety i woski. Warto zaopatrzyć się w mydełko do brwi. Produkt ten pomoże uczesać włoski i ułatwi staranną regulację.

WONDER LASHES SUWMIARKA DO BRWI - MAŁA