Jak zdjąć sztuczne rzęsy w domu? Bezpieczne porady

Gęste i długie wachlarze rzęs prezentują się wspaniale, ujmują lat oraz dodają urody. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy będziesz chciała usunąć aplikację. Rzęsy, z których sporo już odpadło i pojawiły się w nich nieestetyczne odrosty mogą przeszkadzać. Nie zawsze masz możliwość wybrać się do salonu, gdzie sztuczne rzęsy ściągnie Ci profesjonalistka. Być może planujesz zmienić stylistkę i nie chcesz dodatkowo płacić za zdejmowanie poprzedniej aplikacji? Niezależnie od powodów decyzji o samodzielnym zdjęciu rzęs, musisz wiedzieć, w jaki sposób zrobić to bezpiecznie. Oko jest bardzo wrażliwym narządem i nieumiejętnymi zabiegami łatwo je podrażnić lub nawet uszkodzić. Przedstawiamy kilka porad, które pomogą Ci usunąć sztuczne rzęsy w domu.

Czym można zdejmować sztuczne rzęsy?

Do ściągnięcia sztucznych rzęs potrzebujesz dedykowanych dla tego zabiegu preparatów. Pamiętaj, by wybierać removery wyłącznie renomowanych marek. Takie produkty znajdziesz w hurtowni kosmetycznej DyskontKosmetyczny.pl. Stosowanie kosmetyków nieznanego producenta naraża Cię na ryzyko uszkodzenia oczu. Istnieją trzy rodzaje removerów: w płynie, żelu i kremie. Najszybciej i najsilniej działa produkt w postaci płynnej. Łagodniejszy od niego jest żel. Krem natomiast zawiera najmniejsze stężenie substancji czynnych, w związku z tym potrzebuje więcej czasu do rozpuszczenia kleju, którym przymocowane zostały rzęsy. Do domowych zabiegów najlepiej użyć właśnie tego preparatu. Dzięki delikatnemu działaniu removera w kremie minimalizujesz zagrożenie dla oka. Produkt w płynie pozostaw wyłącznie profesjonalnym stylistkom. Jeżeli masz nieco wprawy, do domowego ściągania rzęs możesz wykorzystać również żel. Jego gęstsza postać umożliwi Ci precyzyjne i wygodne nałożenie.

NOBLE LASHES REMOVER W ŻELU DO USUWANIA KLEJU 15ML

Jakie akcesoria będą potrzebne, aby ściągnąć sztuczne rzęsy?

Przed przystąpieniem do zabiegu ściągania rzęs zaopatrz się w kilka akcesoriów niezbędnych do bezpiecznego przeprowadzenia procedury. Przydadzą Ci się płatki hydrożelowe, które odseparują dolne rzęsy i zabezpieczą dolną powiekę przed dostaniem się preparatu. Do nałożenia produktu potrzebne Ci będą małe aplikatory welurowe. Pod ręką miej przygotowane pudełko chusteczek higienicznych. 

MIKROSZCZOTECZKI APLIKATORY 1 MM - 100 SZTUK

Jak samodzielnie ściągnąć sztuczne rzęsy?

Jeśli chcesz zdjąć rzęsy syntetyczne w warunkach domowych, musisz zachować ostrożność i starannie zabezpieczyć oczy. Ze względu na to, że oko musi być w trakcie zdejmowania rzęs zamknięte, zajmij się najpierw jednym, a następnie drugim okiem. Przed zabiegiem umyj starannie rzęsy, używając np. szamponu w piance przeznaczonego do ich oczyszczania. Podklej dolną powiekę wybranego oka płatkiem hydrożelowym. Zadbaj, by nie wchodził do oka i nie powodował dyskomfortu. Zamknij oko i przy pomocy mikroszczoteczki welurowej nałóż remover dość obficie w miejscu, gdzie znajduje się klej. Teraz odczekaj kilka minut, a jeśli stosujesz remover w kremie, to nawet kilkanaście. Pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie otwierać oka, gdy nałożysz preparat na rzęsy. Uchylenie powieki sprawi, że uwolnione opary kleju mocno podrażnią gałkę oczną, a w skrajnym przypadku doprowadzą do jej poparzenia. Po upływie wskazanego czasu klej do rzęs powinien zostać rozpuszczony, a kępki będą swobodnie odchodzić od naturalnych włosków. Wystarczy, że zsuniesz syntetyczne rzęsy przy użyciu mikroszczoteczki z rzęs naturalnych. Po usunięciu wszystkich sztucznych rzęs dokładnie powycieraj preparat. Gdy rzęsy będą już suche i oczyszczone, przemyj zamknięte oko wodą z szamponem do rzęs. Dopiero po tym zabiegu możesz je otworzyć. Staranne wytarcie removera ochroni Cię przed powstaniem nieestetycznego białego nalotu na rzęsach, który wytwarza się po kontakcie resztek rozpuszczonego kleju z wodą lub łzami.

WONDER LASHES REMOVER W KREMIE 15 G

Zdejmowanie sztucznych rzęs w warunkach domowych wymaga staranności i uwagi, by nie zaszkodzić wrażliwemu narządowi wzroku oraz rzęsom naturalnym. Podstawą jest wybór dobrej jakości removera. Bez niego nie będziesz w stanie usunąć mocnego wiązania kleju cyjanoakrylowego stosowanego przez stylistki rzęs. Mitem jest twierdzenie, że rzęsy syntetyczne odkleją się pod wpływem nasmarowania olejkiem. Do ich ściągnięcia niezbędny jest profesjonalny preparat dostępny w hurtowni kosmetycznej.