Czym jest laminacja brwi i czy warto się na nią zdecydować?

Czym jest laminacja brwi i czy warto się na nią zdecydować?

Zadbane brwi stanowią najpiękniejszą oprawę oczu. Od wieków ten element twarzy był traktowany ze szczególną pieczołowitością. Już w czasach starożytnych powstawały specjalne kosmetyki, którymi podkreślano brwi. W ostatnim stuleciu można było zaobserwować jak zmienna była moda na stylizację łuków brwiowych. Na topie były zarówno mocno wyregulowane, cienkie niteczki, jak i gęste, mocno podkreślone linie. Obecnie stylizacja brwi ma na celu nieznaczną poprawę natury. Odchodzi się od geometrycznych, wyrazistych kształtów i mocnych kolorów. Jednym z nowoczesnych zabiegów, których celem jest upiększenie brwi jest laminacja. Przekonaj się czy to dobry wybór dla Ciebie.

Na czym polega laminacja brwi?

Wiele salonów kosmetycznych ma w ofercie zabieg laminacji brwi, który niekiedy nazywany jest liftingiem. Dzięki specjalnie opracowanym preparatom, nakładanym kolejno na brwi, stylistka może nadać włoskom zupełnie nowy kształt i poprawić wygląd łuków brwiowych. Dzięki substancjom chemicznym zawartym w produktach do laminacji zrywane są wiązania dwusiarczkowe w strukturze włosów a następnie na nowo odbudowywane. Umożliwia to ukształtowanie i utrwalenie włosków. Na koniec zabiegu na brwi nakłada się specjalną multiwitaminową i intensywnie nawilżającą odżywkę, która poprawia kondycję włosów i pomaga wzmocnić ich strukturę po zabiegu. Dopełnieniem jest farbowanie brwi na dobrany do typu urody kolor. Jeżeli posiadasz ciemne włoski, nie zawsze wymagają one zastosowania farby. Zabieg laminacji brwi jest relaksujący i bezbolesny za wyjątkiem etapu regulacji włosków woskiem, nicią lub pęsetą.

WONDER LASHES ZESTAW DO LAMINACJI BRWI I RZĘS

Efekty zabiegu laminacji

Głównym celem laminacji brwi jest sprawienie, że włoski staną się miękkie i bardziej podatne na układanie. Stylistka może ułożyć je w naturalny kształt lub wyczesać nieco mocniej. Bardziej zaczesane do góry włoski sprawiają, że brwi wydają się gęstsze i grubsze. Taka metoda sprawdzi się u osób o naturalnie wąskich brwiach, gdyż pozwala dodać łukom objętości. Błędem jest jednak nadmiernie mocne wyczesanie włosów, gdyż skutkuje to nieestetycznym odrostem. Silnie odżywczy kosmetyk nakładany na koniec zabiegu sprawia, że brwi stają się miękkie i lśniące a włoski wyglądają zdrowo. Jeżeli lubisz stylizację henną pudrową, pamiętaj, że nie można tego produktu łączyć z laminacją brwi, gdyż może doprowadzić do nadmiernego przesuszenia skóry i włosów. Do farbowania po laminacji wykorzystuje się farbki żelowe. Efekt koloryzacji powinien być dobrany do typu urody, koloru włosów i cery. Na ogół farbowane są wyłącznie włosy, co zapewnia lekki, naturalny wygląd brwi. Aby zabieg był bezpieczny i nie wywołał pogorszenia kondycji brwi, warto powierzyć jego wykonanie profesjonalistą, którzy znają specyfikę pracy preparatów i potrafią dobrze dobrać czas ekspozycji.

WL WONDER BROW TINT - FARBKA DO BRWI COLD BROWN

Czy laminacja jest dla każdego?

Choć laminacja zyskała popularność, warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy może skorzystać z jej dobrodziejstw. Nie poleca się jej wykonywać osobom z cienkimi i delikatnymi brwiami, gdyż preparaty mogą zadziałać na nie zbyt agresywnie. Najlepsze efekty uzyskają właściciele gęstych i grubych brwi o mocnych, sztywnych włoskach. Często takie brwi określane są jako niesforne i krzaczaste, gdyż trudno ułożyć je nawet z pomocą kosmetyków do stylizacji, np. żelu czy mydełka do brwi. Warto zdawać sobie sprawę, że po laminacji brwi trzeba lekko przeczesywać, by ułożyły się w pożądany kształt. Bardzo przydatne są produkty takie jak pomada czy mydło do stylizacji. Dzięki laminacji układanie nawet bardzo sztywnych i mało podatnych na układanie włosków staje się niezwykle proste.

LASH BROW MYDŁO DO STYLIZACJI BRWI SOAP BROWS