skóra paznokcie

Pękająca skóra przy paznokciach – jak sobie z nią radzić?

Sucha i pękająca skóra w okolicach paznokci stanowi dość powszechny problem. Dolegliwości nasilają się w okresie jesienno-zimowym, kiedy warunki atmosferyczne i gwałtowne zmiany temperatur szczególnie intensywnie oddziałują na dłonie. Pękająca skóra to problem nie tylko natury estetycznej, lecz również zdrowotnej. Drobne ranki i zadry tworzące się wokół paznokci są zagrożone zakażeniem przez szkodliwe drobnoustroje. Przedstawiamy sprawdzone sposoby na zdrową i zadbaną skórę wokół paznokci.

Delikatne mycie

Przesuszanie skóry dłoni, które może doprowadzić do pękania jej w okolicy paznokci często pojawia się na skutek nieprawidłowego mycia. Zbyt silne detergenty niszczą naturalną barierę ochronną i sprawiają, że skóra wokół paznokci staje się podatna na podrażnienia i pękanie. Mycie rąk jest często powtarzaną w ciągu dnia czynnością, dlatego warto zadbać, by stosować do tego zabiegu delikatne kosmetyki myjące o neutralnym pH. Po umyciu nie należy zapominać o starannym osuszeniu dłoni.

SKIN PROJECT ŁAGODNE CZARNE MYDŁO - WĘGIEL I MIÓD

Używanie rękawiczek

Sprzątanie w domu często wiąże się z kontaktem z substancjami chemicznymi dość agresywnie działającymi na wrażliwą skórę wokół paznokci. Dobrym zwyczajem, który pomoże ochronić ręce przed przesuszeniem i pękającą skórą jest zakładanie rękawiczek podczas mycia naczyń, łazienki czy podłóg. W okresie chłodnych miesięcy ciepłe i miękkie rękawiczki powinny być stałym elementem outdoorowej garderoby. Skutecznie zabezpieczą dłonie przed przemrożeniem czy wysuszającym działaniem zimnego, silnego wiatru.

RĘKAWICZKI NITRYLOWE STRECH NIEBIESKIE S 10 SZT.

Dobrze dobrany krem

Aby ochronić przed pękaniem skórę przy paznokciach trzeba zadbać o jej prawidłowe nawilżenie, regenerację i elastyczność. Niezastąpionymi produktami pielęgnacyjnymi są kremy do rąk. Warto szczególnie zwrócić uwagę na kosmetyki wzbogacone witaminą E i olejami ( np. arganowym lub masłem shea). Regularne stosowanie odżywczych kremów do rąk pozwoli skutecznie zapobiec pękaniu skóry przy paznokciach. Jeżeli problem pękającej skóry już się pojawi, tłuste i odżywcze kremy do rąk pomogą go zlikwidować.

KREM REGENERUJĄCY BIJOU DO DŁONI I PAZNOKCI 300 ML

JEDWAB DO DŁONI-ŚLUZ ŚLIMAKA, MASŁO KAKAOWE, WIT E

Maseczka nawilżająca

Doskonałym zabiegiem nawilżającym i regenerującym skórę dłoni jest maseczka. Taki zabieg zapewnia szczególnie intensywne odżywienie i odbudowę. Aby przeprowadzić go w domu wystarczą bawełniane rękawiczki i specjalistyczna maseczka lub po prostu bogaty w pielęgnacyjne składniki krem do rąk. Grubą warstwę kosmetyku nakłada się na dłonie przed snem a następnie zakłada się zabezpieczające rękawiczki. Pod wpływem ciepła witaminy, kwasy tłuszczowe i inne cenne dla skóry składniki efektywnie wnikają w skórę i przynoszą poprawę jej nawilżenia oraz elastyczności. Maseczki na dłonie stanowią doskonałą profilaktykę chroniącą przed pękaniem skóry wokół paznokci.

MINERALNA MASKA PARAFINOWA DO DŁONI

Dobroczynne działanie olejków

W dobrej hurtowni kosmetycznej można znaleźć specjalne olejki przeznaczone do pielęgnacji paznokci i skóry wokół nich. Te wygodne w aplikacji kosmetyki świetnie sprawdzą się w walce z pękającą skórą przy paznokciach. Dodatkowo olejki odżywiają i nawilżają płytkę paznokciową, dzięki czemu zyskuje ona elastyczność i zdrowy wygląd.

OLIWKA ROLL-ON VANILLA SKY BLUE 10 ML

OLIWKA DO PAZNOKCI SEMILAC MANICURE OIL PEACH 7ML