Co to jest akrylożel?

Stylizacja paznokci z pomocą żelu, akrylu lub lakierów hybrydowych zyskała w ostatnich latach ogromną popularność. Kobiety bardzo chętnie korzystają z takich zabiegów, gdyż zyskują dzięki nim wygodę i estetyczny wygląd dłoni na dłuższy czas. Na rynku preparatów przeznaczonych do stylizacji paznokci wciąż pojawiają się nowe produkty. Jednym z ostatnich odkryć w tej dziedzinie jest akrylożel. Kosmetyk dzięki swoim zaletom zdobywa serca stylistek. Co zatem jest w nim wyjątkowego?

Właściwości akrylożelu

Innowacyjny akrylożel doskonale zapełnił lukę produktową między żelem a akrylem. W wyjątkowo korzystny sposób łączy zalety obydwu preparatów. Produkt cechuje się dość gęstą konsystencją, którą z łatwością można modelować. W trakcie obróbki masa akrylożelu pozostaje plastyczna, nie zastyga jak akryl i nie spływa z płytki paznokciowej jak ma to miejsce podczas pracy z żelem. Dzięki temu można precyzyjnie i bez pośpiechu wymodelować pożądany kształt paznokcia czy zdobień w formie 3D. Formułę produktu określa się jako tripolimer. Stanowi on połączenie polimerów akrylu i lakieru oraz krótszych łańcuchów polimerowych pochodzących z żelu. Taka kombinacja zapewnia produktowi trwałość, jaką wyróżnia się akryl, elastyczność cechującą żel oraz nieprzeciętną lekkość.

ELISIUM FLEXYGEL BEIGE 25G

BLUESKY GUM GEL THICK 15ML - WHITE

Technika pracy z produktem łączącym cechy akrylu i żelu

Utwardzenie akrylożelu wymaga światła lampy LED lub UV. Pod wpływem fotonów w krótkim czasie masa zastyga, tworząc estetyczne i gładkie wykończenie. Do modelowania kształtu stosuje się specjalny pędzelek do akrylożelu zwilżony dedykowanym dla tego produktu liquidem. Przedłużanie paznokci najlepiej wykonywać na formach przeznaczonych do pracy z akrylożelem. Istotną różnicą w technice pracy jest brak konieczności stosowania preparatów kwasowych, które wysuszają naturalną płytkę. Akrylożel po wyjęciu z opakowania jest bardzo stabilny i pozwala na modelowanie go przez dowolny czas. Podczas pracy warto pamiętać, aby liquidu używać oszczędnie, gdyż nadmiar doprowadzić może do zapowietrzenia wymodelowanej powierzchni. Piłowanie akrylożelu powinno być wykonywane delikatnie, gdyż materiał ten jest bardzo podatny na pracę pilnikiem. Dzięki temu proces piłowania wymaga znacznie mniej wysiłku, co wyraźnie uprzyjemnia pracę. Do kolorowego wykończenia manicure można użyć lakieru hybrydowego lub żelu wykończeniowego.

SZABLON PLASTIKOWY DO AKRYLOŻELU

BLUESKY PĘDZELEK DO METODY GUM GEL ZE SZPATUŁKĄ

Zalety nowoczesnego akrylożelu do stylizacji paznokci

Akrylożel jest chętnie wybierany przez stylistki z uwagi na wygodę i łatwość pracy. Kształtowanie paznokcia wymaga wprawy i umiejętności, jednak z użyciem akrylożelu jest znacznie prostsze. Wykonanie stylizacji zajmuje mniej czasu niż przy tradycyjnych metodach, akrylowej lub żelowej. Elastyczny akrylożel szybko schnie, a uzyskana z jego pomocą stylizacja paznokci wyróżnia się na tle innych metod niezwykłą trwałością z jednoczesnym zachowaniem lekkości. Komfort klientki podczas wykonywania manicure z pewnością poprawia brak nieprzyjemnego zapachu monomeru, który pojawia się przy metodzie akrylowej, a także zlikwidowanie uczucia pieczenia w czasie utwardzania produktu w świetle lampy. Akrylożel cechuje się maksymalną wydajnością, co sprawia, że stylistki chętnie sięgają po niego ze względów ekonomicznych. Wprawdzie koszt zakupu akrylożelu jest wyższy niż w przypadku żelu lub akrylu, jednak całkowicie kompensuje go nieprzeciętna wydajność produktu oraz skrócenie czasu pracy.

SEMILAC AKRYLOŻEL DOUBLE FLEX ACRYLGEL CLEAR 60G