Woski do depilacji ciała – co warto o nich wiedzieć?

Każda kobieta marzy o jedwabiście miękkiej, zadbanej skórze. Z tego powodu ogromną popularnością cieszą się zabiegi mające na celu usunięcie niechcianego owłosienia. Jednym z chętnie wybieranych sposobów jest depilacja ciała woskiem. Rozwiązanie pozwala w bezpieczny sposób dokładnie pozbyć się uciążliwych włosków z wybranych powierzchni skóry. Jego prawidłowe zastosowanie wymaga wprawy, umiejętności i odpowiedniego sprzętu. Osoby zainteresowane depilacją woskiem z pewnością powinny bliżej poznać te produkty kosmetyczne oraz ich zastosowanie.

Woski twarde do depilacji ciała

Woski kosmetyczne dzielą się na dwie grupy: twarde i miękkie. Wosk do depilacji twardy można kupić w formie bloku lub granulek. Wymaga stosunkowo niskiej temperatury do roztopienia, dzięki czemu jest wyjątkowo łagodny dla skóry. Po naniesieniu go szpatułką zastyga w trwały plaster, który łatwo oderwać wraz z włoskami. Wosk twardy nie wymaga stosowania pasków. Można przy jego pomocy usunąć niechciane owłosienie z każdej partii ciała. Doskonale nadaje się do depilacji twarzy, gdyż nie wywołuje podrażnień. Świetnie radzi sobie z miejscami, w których włoski są szczególnie gęste i twarde, np. z okolicą brwi. Dzięki temu, że nie przykleja się do skóry, a jedynie do włosów, jest wyjątkowo wygodny w użyciu. Dobrej jakości produkty do depilacji można znaleźć w hurtowni kosmetycznej DyskontKosmetyczny.pl. Wybierając wosk twardy dla siebie warto zwrócić uwagę na zawartość naturalnych substancji, które mają działanie pielęgnacyjne, takich jak wosk pszczeli czy żywice roślinne. Dodatek przyjemnie pachnących naturalnych olejków z pewnością podniesie komfort zabiegu. Depilacja ciała woskiem twardym uchodzi za mniej bolesną metodę niż zabieg woskiem miękkim czy z użyciem depilatora elektrycznego.

Woski miękkie do depilacji

Gabinety kosmetyczne najczęściej oferują zabieg depilacji nóg lub innych partii ciała przy pomocy wosków miękkich. Zastosowanie tych wosków wymaga wiedzy i odpowiednich umiejętności, gdyż konieczne jest dość mocne podgrzanie kosmetyku. Samodzielne wykonanie depilacji woskiem miękkim grozi poparzeniem. Wosk rozprowadza się na skórze przy użyciu szpatułki, następnie na warstwę preparatu nakłada się pasek tkaniny, który zrywa się wraz z woskiem i włoskami. Miękkie woski doskonale nadają się do usuwania zbędnego owłosienia z większych partii ciała, jak plecy, nogi czy ręce. Innowacyjnym produktem są woski w rolce, które znacznie ułatwiają rozprowadzenie kosmetyku na wybranej powierzchni skóry.

WOSK ŻELOWY LAWENDOWY Z WĄSKĄ ROLKĄ 100 ML

Przeciwwskazania do depilacji ciała woskiem

Depilacja ciepłym woskiem nie jest polecana osobom, które mają problem z pękającymi naczynkami i bardzo wrażliwą skórę. Zabieg wiąże się z dyskomfortem wynikającym z wyrywania włosków, dlatego osoby o niskim progu bólu powinny zdecydować się na inne sposoby usuwania owłosienia, np. laserowo lub chemicznie.

ZIAJA KREM DO DEPILACJI SKÓRA WRAŻLIWA

Jaki wosk do depilacji wybrać?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć jaki wosk do depilacji wybrać. Z pewnością woski twarde są łagodniejsze i mniej bolesne oraz świetnie sprawdzają się przy usuwaniu włosków z małych wrażliwych powierzchni, jak twarz czy strefa bikini. Woski miękkie doskonale nadają się do depilacji większych obszarów ciała. Są również bardzo ekonomiczne i wydajne.

PODGRZEWACZ DO WOSKU NA PUSZKĘ 400ML PRO-WAX100W