Taborety kosmetyczne – czym kierować się przy wyborze?

Jednym z najważniejszych mebli w salonie kosmetycznym jest taboret. Praca kosmetyczki wymaga często spędzania wielu godzin w pozycji siedzącej. Odpowiednio dobrany taboret pozwoli Ci optymalnie zadbać o ochronę kręgosłupa i zapewni wygodę podczas wykonywania codziennych obowiązków zawodowych.

Stabilność konstrukcji

Taborety kosmetyczne zaliczają się do najbardziej eksploatowanych mebli w salonie. Jeżeli chcesz zapewnić sobie niezawodne i bezawaryjne siedzisko na długi czas, wybierz taboret o mocnej, solidnej konstrukcji. Elementy metalowe powinny być zabezpieczone powłoką antykorozyjną i mieć odpowiednią grubość. Bardzo ważne są miejsca złączeń, zabezpieczone grubymi, odpornymi śrubami i nakrętkami. Taboret roboczy nie może być zbyt lekki, by mógł zapewnić Ci stabilną pozycję podczas pracy. Najbardziej praktyczne hokery zaopatrzone są w kółka, które zwiększają ich mobilność. Koła powinny działać płynnie, bez zacinania się i być stabilnie przymocowane do podstawy taboretu.

Jakie powinno być obicie taboretu kosmetycznego?

Istotnym elementem taboretu jest materiał, z jakiego wykonane zostało jego obicie. Ze względu na wymogi sanitarne, najbardziej odpowiedni będzie wytrzymały, wysokogatunkowy skaj. Takie tworzywo jest łatwo zmywalne i nie ulega uszkodzeniu przy częstej dezynfekcji. Meble kosmetyczne oprócz funkcjonalności powinny także prezentować się estetycznie i dobrze współgrać z wystrojem całego salonu. Obicie z wysokiej klasy tworzywa, dobrze imitującego skórę będzie nie tylko praktyczne, lecz także długo zachowa dobry wygląd. Najpopularniejszymi kolorami są uniwersalne — czerń i biel, które sprawdzą się w każdej aranżacji salonu kosmetycznego.

Z oparciem czy bez?

<

Na rynku można znaleźć wiele modeli taboretów kosmetycznych. Niektóre z nich wyposażone zostały w oparcia pod część lędźwiową kręgosłupa. Jeżeli zabiegi, jakie przeprowadzasz w swoim salonie, wymagają długotrwałej, niezmiennej pozycji siedzącej, (np. podczas stylizacji rzęs), najlepszym wyborem będzie taboret z oparciem, które odciąży kręgosłup podczas pracy. W przypadku zabiegów wymagających większej dynamiki bardziej sprawdzi się hoker bez oparcia.

a href=”https://dyskontkosmetyczny.pl/taborety-kosmetyczne/14930-taboret-kosmetyczny-am-312-czarny-5906717418853.html?search_query=taboret+kosmetyczny&results=68″>

Kształt i wielkość siedziska

Kształt siedziska taboretu kosmetycznego powinien być dobrany do indywidualnych preferencji a jego wielkość do gabarytów osoby, która będzie z niego korzystać. Siedzisko powinno być na tyle duże, by wygodnie było na nim siedzieć i jednocześnie nie powodowało ucisku ani dyskomfortu. Za najwygodniejsze, najbardziej ergonomiczne i korzystne dla postawy podczas pracy są taborety z siedziskami w kształcie siodełka. Na takim hokerze ciężar ciała równomiernie się rozkłada, co odciąża układ ruchu i kręgosłup. Jednak nie wszystkim odpowiadają taborety-siodła, dlatego przed dokonaniem wyboru, warto przetestować taki mebel.

Idealne dopasowanie dzięki regulowanym elementom

Niezwykle przydatną funkcją taboretu kosmetycznego, jest możliwość regulowania jego parametrów. Im więcej masz możliwości ustawień swojego hokera, tym lepiej. Podstawą jest ustawianie odpowiedniej wysokości, za które na ogół odpowiadają siłowniki pneumatyczne. Wiele foteli umożliwia także ustawianie kąta nachylenia siedziska oraz wysokości i nachylenia oparcia. Dzięki regulacji łatwo dopasujesz taboret kosmetyczny do indywidualnych potrzeb, swojego wzrostu, wagi, stylu pracy.