Co to jest Henna Pudrowa?

Brwi pełnią ogromnie ważną funkcję, z której być może nie zdajemy sobie sprawy. Nie tylko, podobnie jak rzęsy, chronią oczy przed zanieczyszczeniami, ale mają istotny wkład w komunikację niewerbalną. Również dzięki nim wyrażamy nasz nastrój i przekazujemy odczuwane emocje. Nie można nie docenić roli brwi dla urody twarzy. Zadbane i pięknie wyregulowane potrafią zupełnie odmienić nasz wygląd. Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się zabieg koloryzacji henną pudrową. Dzięki wyjątkowemu, naturalnemu kosmetykowi, jakim jest henna pudrowa, możemy uzyskać piękny kolor brwi, którym będziemy się cieszyć wyjątkowo długo. Zabieg stylizacji tym produktem zapewnia nie tylko zafarbowanie włosków oraz skóry, lecz posiada cenne właściwości pielęgnacyjne.

Henna Pudrowa – na czym polega jej siła?

Henna pudrowa jest naturalnym preparatem pochodzenia roślinnego od najdawniejszych czasów używanym do barwienia ciała i włosów. Dzięki prostemu, naturalnemu składowi produkt ten nie tylko skutecznie barwi, lecz także pielęgnuje skórę i włoski dzięki zawartości minerałów i witamin. Sprawia to, że jako produkt do farbowania, henna nie ma negatywnego wpływu na strukturę włosów i jest bezpieczna. Henna pudrowa, podobnie jak każdy kosmetyk, może powodować reakcję alergiczną, dlatego warto minimum 48 godzin przed planowanym zabiegiem zrobić test uczuleniowy na skórze. Siła stylizacji henną pudrową polega na niezwykłej trwałości rysunku brwi wykonanego tą metodą. Efekt na skórze utrzymuje się ok. 14 dni, a na włoskach – nawet do 6 tygodni.

Jakie są etapy zabiegu stylizacji brwi?

Aby zabieg stylizacji henną przyniósł najbardziej zadowalające efekty, stylistka poświęca wiele czasu na odpowiednie przygotowanie brwi. Skóra i włoski powinny zostać dobrze oczyszczone i nawilżone. Na suchej skórze barwnik wchłania się nierównomiernie, natomiast tłusta, zanieczyszczona skóra bardzo słabo przyjmuje kolor. Pierwszym etapem zabiegu jest delikatny peeling okolicy brwi, po którym nakłada się lekki kosmetyk nawilżający i specjalny primer do henny. Stylistka przed zabiegiem myje brwi przeznaczonym do tego szamponem w piance. Ogromnie istotną rolę odgrywa prawidłowy rysunek łuków brwiowych. Dzięki znajomości geometrii twarzy oraz specjalnym miarkom, niciom i cyrklowi, stylistka dobiera idealnie pasujący do naszych rysów kształt brwi. Niezmiernie ważne, aby na każdym etapie pracy kosmetyczka konsultowała z nami swoje poczynania, gdyż każda z nas przychodzi do salonu z odmiennymi oczekiwaniami. Wspólnie ze stylistką wypracowujemy kompromis pomiędzy tym, co nam się podoba a kształtem brwi, w jakim będzie nam najpiękniej. Po wyznaczeniu właściwego kształtu, stylistka obrysowuje jego zarys specjalną białą pastą. Dzięki niej widać dokładnie krawędzie przyszłego rysunku. Pasta zabezpiecza również skórę przed rozlewaniem henny poza wyznaczony kontur. Na tak przygotowane brwi można za pomocą specjalnego pędzelka precyzyjnie nałożyć mieszankę henny o wybranym kolorze. Henna roślinna pozwala uzyskać bardzo szeroką gamę odcieni. Doświadczona stylistka potrafi dzięki umiejętnemu rozprowadzeniu koloru i zastosowaniu kolejnej warstwy kosmetyku stworzyć modne obecnie brwi ombre o lekko rozjaśnionych nasadach. Po kilkunastu minutach, gdy nałożona mieszanka henny i wody już zaschnie, stylistka usuwa kosmetyki z okolic brwi specjalistycznym removerem i przystępuje do depilacji jedną z popularnych metod: woskiem, pęsetą, nicią lub pastą cukrową.

Jak można utrwalić efekt stylizacji henną pudrową?

Każdej z nas zależy na tym, aby efekt stylizacji przy użyciu henny pudrowej utrzymał się jak najdłużej. Niezmiernie istotne jest utrwalenie kosmetyku. Bezpośrednio po wykonaniu farbowania henną powinno się nałożyć na brwi specjalny olejek roślinny, którego zadaniem jest utrwalenie powstałego w czasie zabiegu rysunku oraz odżywienie włosków. Ten cenny kosmetyk pielęgnacyjny można kupić w hurtowni kosmetycznej DyskontKosmetyczny.pl. Po użyciu Brow Henna Oil, brwi nabierają wyjątkowego zdrowego połysku.

Jak postępować po zabiegu stylizacji brwi henną pudrową?

Henna pudrowa jest aktywnym kosmetykiem, który pracuje na naszej skórze jeszcze przez pewien czas po zabiegu. Ostateczny kolor ustala się po upływie 24 godzin i z reguły jest nieco jaśniejszy niż bezpośrednio po farbowaniu. Jeśli chcemy maksymalnie przedłużyć efekt stylizacji henną pudrową, warto stosować się do zaleceń pozabiegowych, które powinnyśmy otrzymać od naszej stylistki. Kluczowe dla trwałości rysunku są pierwsze 24 godziny. W tym okresie chrońmy brwi przed preparatami do demakijażu, kontaktem z szamponem do włosów czy odżywkami. Unikajmy promieniowania UV, gdyż wywołuje przedwczesne blaknięcie kolorów. Jeżeli chcemy mieć piękne brwi przez dłuższy czas, kąpiele słoneczne czy solarium będą musiały poczekać. Świeżo wykonanym brwiom nie służą w czasie pierwszej doby wizyty na basenie czy w saunie. Warto zaopatrzyć się w specjalistyczny olejek do brwi po hennie pudrowej. Jego regularne stosowanie nie tylko doskonale odżywi brwi, lecz również przedłuży trwałość koloryzacji.